در حال بارگذاری ...

چگونگى ارتودنسى در دوران باردارى

۱۴۰۲/۰۱/۰۷ توسط dr_dorrani_admin

دکتر درانی متخصص ارتودنسی

به خانم هاى باردار توصيه مى شود كه از يكسرى كارها در دوران باردارى ممانعت كنند. بعنوان مثال استفاده از يكسرى داروها و يا خوردن يكسرى غذاها.

در هر حال دليل واقعى وجود ندارد كه چرا يك خانم باردار نبايد درمان ارتودنسى انجام دهد. براى خانم هاى باردار درمان ارتودنسى با يكسرى احتياط هاى لازم يك درمان بى خطر مى باشد. با اين وجود يكسرى شرايط خاص و سيستماتيك درمان ارتودنسى را محدود مى كند. بايد توجه داشت كه يكسرى موارد در طول درمان ارتودنسى در زمان باردارى بايد مورد توجه قرار گيرد. معمولاً در طول باردارى حساسيت خانم ها بالا رفته و تحمل براكت هاى روى دندان ها نسبت به بيماران عادى كمتر خواهد بود. همچنين بايد توجه كرد كه در دوران باردارى بايد از استفاده از يكسرى مسكن ها جلوگيرى كرد. در خانم هاى باردار تغييرات هورمونى كه در اين مدت اتفاق مى افتد مى تواند افزايش التهاب لثه را به همراه داشته باشد و اينكه براكت ها راحتتر باعث التهاب بافت هاى نرم شوند. تغييرات هورمونى و برخى داروها مى توانند بر حركات دندانى در طول درمان ارتودنسى تأثير گذار باشند. مهمترين نكته اى كه در خانم هاى باردار در طول درمان ارتودنسى بايد در نظر گرفت بهداشت خوب آنها در طول درمان مى باشد چرا كه خود باردارى و تغييرات هورمونى بهداشت دهان و دندان را پايين آورده و دندان ها را بيشتر مستعد پوسيدگى و لثه ها را بيشتر مستعد التهاب مى كند. در طول درمان ارتودنسى ويزيت هاى مكرر نزد متخصص ارتودنسى از الزامات مى باشد.

به این نوشته امتیاز دهید
[ مجموع: 19 میانگین: 5]

ارتودنسی

logo-white-small

ارتودنسی دندان یک رویکرد درمانی دندان پزشکی است که برای بیمارانی استفاده می‌شود که نحوه قرارگیری دندان‌های آن‌ها در دهان به خاطر کوچک بودن فک نامناسب است و دندان‌ها به صورت صحیح قرار نگرفته اند و به همین دلیل بیمار با مشکل در هنگام جویدن یا گاز گرفتن مواجه می‌شود که توسط متخصص ارتودنسی اصلاح می گردد.

ساعات کاری

شنبه و چهارشنبه:    صبح 9:00 - 13:00
شنبه تا پنجشنبه:    عصر 16:00 - 20:00
جمعه:     بسته است

مشاوره رایگان

آدرس

چهارراه فرمانیه (ضلع شمالی) - ساختمان پزشکان نور- طبقه اول - واحد 8

تلفن
02122804578
02122822502
09107830457

کلیه حقوق این سایت برای دکتر بهادر درّانی محفوظ است.