در حال بارگذاری ...

پرسش و پاسخ ارتودنسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳ توسط dr_dorrani_admin

 

  • آیا درمان ارتودنسی درد دارد؟

در درمان ارتودنسی ممکن است کمی درد در دندان هایتان احساس کنید و یا حتی پس از چند روز بعد از وقت ملاقات احساس کنید که دندان هایتان لق شده است. این ناراحتی خفیف و لق شدن دندان ها ضعف طبیعی بدن است و نشان می دهد که دندان های شما در حال حرکت و صاف شدن هستند.

 

  • آیا می توانم با دندان های ارتودنسی شده ام ورزش کنم؟

بله. من به بیمارانم پیشنهاد می کنم که در صورت انجام ورزش های تماسی از یک محافظ دندان (mouth guard) استفاده کنند که به طور خاص برای افرادی که دارای ارتودنسی هستند طراحی شده است.

 

  • آیا باید از هدگیر استفاده کنم؟

درمان هر بیمار از بیمار دیگر متفاوت است و این موضوع به سن و طرح درمان هر بیمار بستگی دارد. خوشبختانه امروزه اگر شما نیاز به هدگیر داشته باشید، آن ها به اندازه کافی موثر هستند که در برخی طرح درمان ها فقط باید آن ها را در شب استفاده کنید.

 

  • آیا نیاز به کشیدن دندان دارم؟

ما تنها زمانی دندان می کشیم که احتیاج به فضا داشته باشیم. گاهی اوقات ما تنها باید دندان های شیری کودک را بکشیم تا دندان های دائمی بتوانند راحت تر رشد کنند.

اصلی ترین سوال این است که آیا ما نیاز به کشیدن دندان های دائمی داریم؟

پاسخ این سوال به طرح درمان هر بیمار بستگی دارد و اینکه سعی ما بر این است که تا حد امکان دندان نکشیم.

 

  • اگر بخشی از براکت من بشکند چه ؟

اگر براکت شما از دندان تان جدا شد و یا بخشی از وسایل ارتودنسی دهان شما شل شد، با ما تماس بگیرید تا یک قرار ملاقات برای تنظیم آن ها بگذاریم. تمام قسمت های براکت ها و سیم شما باید به درستی کار کنند تا دندان های شما را به درستی حرکت دهند.

 

  • براکت ها چگونه کار می کنند؟

براکت ها بر روی دندان ها با کمک سیم و سایر وسایل ارتودنسی با فشار پیوسته و یکنواخت، باعث حرکت دندان ها می شوند. براکت های شما باید طبق طرح درمان شما هر چند هفته یکبار تنظیم شوند تا فشار وارد بر دندان ها را تغییر دهند و دندان ها حرکت کنند.

 

  • چرا باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد؟

با مراجعه به متخصص ارتودنسی می توانید از بسیاری از درمان های ارتودنسی و یا جراحی فک در آینده که بسیار پیچیده تر و هزینه برتر هستند پیشگیری کنید.

 

  • در چه سنی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد؟

متخصصین ارتودنسی سن مراجعه بیمار ارتودنسی را 7 سالگی توصیه می کنند. برای درمان های پیچیده تر ارتودنسی و مشکلات فک و صورت بهترین زمان درمان توصیه شده از 7 سالگی تا قبل از سن جهش رشدی ( بلوغ ) برای دختران و پسران می باشد.

به این نوشته امتیاز دهید
[ مجموع: 36 میانگین: 4.8]

ارتودنسی

logo-white-small

ارتودنسی دندان یک رویکرد درمانی دندان پزشکی است که برای بیمارانی استفاده می‌شود که نحوه قرارگیری دندان‌های آن‌ها در دهان به خاطر کوچک بودن فک نامناسب است و دندان‌ها به صورت صحیح قرار نگرفته اند و به همین دلیل بیمار با مشکل در هنگام جویدن یا گاز گرفتن مواجه می‌شود که توسط متخصص ارتودنسی اصلاح می گردد.

ساعات کاری

شنبه و چهارشنبه:    صبح 9:00 - 13:00
شنبه تا پنجشنبه:    عصر 16:00 - 20:00
جمعه:     بسته است

مشاوره رایگان

آدرس

چهارراه فرمانیه (ضلع شمالی) - ساختمان پزشکان نور- طبقه اول - واحد 8

تلفن
02122804578
02122822502


کلیه حقوق این سایت برای دکتر بهادر درّانی محفوظ است.