در حال بارگذاری ...

مزایای درمان ارتودنسی، فراتر از یک طرح لبخند

۱۴۰۱/۰۵/۲۴ توسط dr_dorrani_admin

 

 

 

از مزایای آشکار درمان ارتودنسی داشتن دندان های صاف و مرتب، یک طرح لبخند زیبا و لبخندی کاملاً طبیعی می باشد. داشتن یک لبخند بهتر می تواند حس اعتماد به نفس فرد و نگرش مثبت وی را تقویت کند که هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان فواید بسیاری دارد. بسیاری از مردم این را بعنوان هدف اصلی درمان ارتودنسی خود می دانند.

 

اما زیبایی در ارتودنسی تنها دلیل آن نیست که شما باید دندان های نامرتب خود را مرتب کنید.

آیا می دانستید که در ارتودنسی علاوه بر صاف شدن دندان ها مزایای قابل توجهی نیز برای سلامتی وجود دارد؟

با دانستن اینکه عدم همپوشانی فکین (روی هم قرار نگرفتن فکین) و یا داشتن دندان های شلوغ و نامرتب منجربه انواع مختلفی از مشکلات سلامتی مانند سردرد، درد فک، پوسیدگی دندان، بیماری های لثه و التهاب کلی بدن می شود بسیاری از افراد را متحیر می کند.

داشتن دندان های صاف مراقبت از آنها را با مسواک زدن و یا نخ دندان زدن آسانتر می کند. دندان های نامرتب اغلب گیر موادغذایی بیشتری دارند که منجر به پوسیدگی و جرم بیشتری بر روی دندان ها می شود. بهداشت خوب دهان و دندان به این معنی است که به احتمال زیاد پوسیدگی ها و بیماری های پریودنتال کمتر می شود.

عدم همپوشانی فکین و همچنین دندان هایی که بطور مرتب کنار هم قرار نگرفته اند(مال اکلوژن)، باعث آسیب به دندان ها و فکین می شوند  مشکلی که بسیاری از افراد با آن روبرو می شوند – روی هم قرار نگرفتن فکین می تواند منجربه مشکلات گوارشی، اختلال مفصل گیجگاهی فکی، سردردهای مزمن و یا حتی درد پشت و گردن شود! درمان ارتودنسی برای صاف کردن دندان ها می تواند به کاهش و یا جلوگیری از این مسائل کمک کند.

 

علاوه بر احساس اعتماد به نفس در مورد لبخند، داشتن دندان های مرتب می تواند به برخی افراد کمک کند که غذا را بطور موثرتری بجوند. جویدن با دندان های نامرتب می تواند مشکلاتی را با خوردن غذا ایجاد کند که می تواند در هضم و گوارش تأثیر داشته و یا همچنین درد و ناراحتی فکین و دندان ها را در هنگام خوردن غذا داشته باشد. درمان ارتودنسی یا صاف کردن دندان ها می تواند منجربه بهبود قابل توجهی در مسائل مربوط به خوردن و جویدن شود.

 

یکی دیگر از مزایای درمان ارتودنسی و دندان های مرتب این است که آنها کمتر مستعد آسیب هستند. اگر دندان های فک بالا شما جلو باشد، در حین حادثه، ضربه و یا در حین بازی ورزشی احتمال آسیب دیدن دندانها بیشتر خواهد شد. در صورتی که فکین بر روی هم همپوشانی نداشته باشند و جفت نشوند نیروی جویدن نامناسب بر روی دندان ها موجب می شود که یک دندان بیشتر از دندانهای دیگر فشار و استرس های ناهموار را تحمل کند و این دندان ها ممکن است سریعتر از دیگر دندان ها دچار سایش و پوسیدگی شوند. این موضوع می تواند منجربه مشکلات دندانی زودرس شود. درمان ارتودنسی جهت مرتب کردن دندان ها این خطر را کاهش می دهد.

 

بنابراین اگر شما در فکر درمان ارتودنسی هستید، فراموش نکنید که با ارتودنسی تنها به یک لبخند ایده آل نمی رسید! مزایای سلامتی که درمان ارتودنسی دارد به همان اندازه مهم هستند.

 

به این نوشته امتیاز دهید
[ مجموع: 177 میانگین: 3.6]

ارتودنسی

logo-white-small

ارتودنسی دندان یک رویکرد درمانی دندان پزشکی است که برای بیمارانی استفاده می‌شود که نحوه قرارگیری دندان‌های آن‌ها در دهان به خاطر کوچک بودن فک نامناسب است و دندان‌ها به صورت صحیح قرار نگرفته اند و به همین دلیل بیمار با مشکل در هنگام جویدن یا گاز گرفتن مواجه می‌شود که توسط متخصص ارتودنسی اصلاح می گردد.

ساعات کاری

شنبه و چهارشنبه:    صبح 9:00 - 13:00
شنبه تا پنجشنبه:    عصر 16:00 - 20:00
جمعه:     بسته است

مشاوره رایگان

آدرس

چهارراه فرمانیه (ضلع شمالی) - ساختمان پزشکان نور- طبقه اول - واحد 8

تلفن
02122804578
02122822502
09107830457

کلیه حقوق این سایت برای دکتر بهادر درّانی محفوظ است.