در حال بارگذاری ...


 

 

دکتر درانی متخصص ارتودنسی

ارتودنسی ثابت

در ارتودنسی ثابت از براکت های سرامیکی یا فلزی کوچکی استفاده می شود .هر کدام از براکت ها به یک دندان چسبانده شده و با سیم های باریکی به هم وصل می شوند. در این نوع ارتودنسی بیمار نمی تواند آن را از دهان خود خارج کند و فقط توسط متخصص ارتودنسی امکانپذیر می باشد.

 

ارتودنسي متحرك

منظور از اين درمان ارتودنسی متحرک  استفاده از پلاکهای متحرک می باشد که توسط خود بيمار در دهان قرار داده شده و در هنگام غذا خوردن از دهان خارج می شود؛  وفقط توسط متخصص ارتودنسی کنترل می شود و تنظیم،.بنابراين نتيجه اين درمانها کاملا وابسته به همکاری بيمار است.

 

ارتودنسی دیمون

در ارتودنسی دیمون از براکت های دیمون استفاده می شود. براکت های دیمون ابزارهایی هستند که قابلیت باز و بسته شدن خودکار را دارا می باشند و در همان جایی نصب می شوند که براکت های فلزی سنتی نصب می شوند و متخصص ارتودنسی می تواند درمان شما را سریعتر به پایان بیانجامد.

 

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی اصلا براکت ندارد و به معنی ردیف کردن نامریی دندان است و با بهره‌گیری از فناوری تصویربرداری ۳ بعدی ساخته می‌شودو متخصص ارتودنسی اموزشهای لازم جهت استفاه از پلاکها را به بیمار می دهد.

 

ارتودنسی پیشگيری (اطفال)

ارتودنسی علاوه بر این که درمانی اصلاحی است، یک روش پیشگیری برای به هم ریختگی دندانها نیز محسوب می‌شود. برخی کودکان با بهره‌گیری از ارتودنسی پیشگیری توسط متخصص ارتودنسی ، از نیاز به درمان‌های بسیار تهاجمی‌تر بعدی رهایی می‌یابند.

 

ارتودنسی همراه جراحی فك

امکان جابجایی دندان ها در هر سنی وجود دارد، اما در مواقعی که مشکل شخص حاد باشد و یا شخص تمایل به تغییر ظاهری فک خود و یا به عبارتی جراحی زیبایی باشد درمان ارتودنسی به همراه جراحی فک پاسخگو می باشد و درمان ارتوسرجری توسط متخصص ارتودنسی توصیه می شود.

 

ارتودنسی جبرانی (بدون جراحی فک)

ارتودنسی جبرانی در مواردی کاربرد دارد که با وجود ناهنجاری فکی در بیمار بزرگسال، او حاضر به جراحی فک نباشد. در این صورت برای جبران ممکن است متخصص ارتودنسی بتواند اقدام به جابجایی دندانهای فکین در جهاتی معین نماید تا بدین ترتیب ظاهر اختلال اسکلتی موردنظر بهبود یافته.

 

ارتودنسی بزرگسالان

امروزه امکان انجام درمان‌های ارتودنسی دیگر محدود به دوره نوجوانی نیست و حتی در سنین میانسالی و حتی دهه پنجم زندگی هم می‌توان ارتودنسی کرد! به ویژه با توجه به اینکه‌ گاه ارتودنسی می‌تواند کیفیت زندگی این افراد را بالا ببرد البته با مهارت متخصص ارتودنسی.


بهترین سرویس ها و خدمات متخصص ارتودنسی

خدمات متخصص ارتودنسی


https://drdorrani.com/wp-content/uploads/2017/06/ارتودنسی-دیمون-320x200.jpg

ارتودنسی ثابت


در ارتودنسی ثابت از براکتهای سرامیکی يا براكتهاى شفاف یا فلزی کوچکی استفاده می شود. هر کدام از براکتها به یک دندان چسبانده شده و با سیم‌های باریکی به هم وصل می شوند. در این نوع ارتودنسی بیمار نمی تواند آن را از دهان خود خارج کند چرا كه فقط باید توسط متخصص ارتودنسی این كار با احتیاط انجام شود.


https://drdorrani.com/wp-content/uploads/2017/06/ارتودنسی-متحرک-320x200.jpg

ارتودنسی متحرک


در ارتودنسی متحرک  استفاده از پلاکهای متحرک می باشد که توسط خود بیمار در دهان قرار داده شده و در هنگام غذا خوردن از دهان خارج می شود؛ بنابراین نتیجه این درمانها کاملا وابسته به همکاری بیمار می‌باشد كه البته طرح درمان متخصص ارتودنسی و ویزیتهاى مكرر و ماهانه در موفقیت درمان اثر گذار مى باشد.


https://drdorrani.com/wp-content/uploads/2017/06/ارتودنسي-ثابت-320x200.jpg

ارتودنسی دیمون


در ارتودنسی دیمون از براکتهای دیمون استفاده می شود. براکتهای دیمون ابزارهایی هستند که قابلیت باز و بسته شدن خودکار را دارا می باشند و در همان جایی نصب می شوند که براکتهای فلزی سنتی نصب می شوند با این تفاوت كه از رابرهاى رنگى دیگر استفاده نمى شوند و با كلیپهاییكه در این براكتها طراحى شده اصطكاك كمتر و حركات دندانى سریعتر و تعداد جلسات ویزیت بیمار توسط متخصص ارتودنسی كمتر و در نهایت طول درمان كوتاهتر و سریعتر مى باشد كه به طرح لبخندى فوق العاده ختم مى شود.


https://drdorrani.com/wp-content/uploads/2017/06/ارتودنسی-نامرئی-320x200.jpg

ارتودنسی نامرئی


ارتودنسی نامرئی به چند معنا مى باشد… اول اینكه به معنى اینكه اصلا براكتى در دهان شما نمى باشد و یا به عبارت دیگر بجاى استفاده از براكتهاى فلزى توسط متخصص ارتودنسی از پلاكهاى شفاف سیلیكونى بسيار شفاف كه با اسكنرهاى سه بعدى طرح درمان و طراحى مى شوند انجام مى شوند و معناى دیگر ارتودنسی نامرئى، ارتودنسى از داخل در پشت دندانهاى شما مى باشد كه البته در این روش زمان درمان در هر جلسه توسط متخصص ارتودنسی طولانى تر و گاها احتمال قورت دادن وسایل و ابزارهاى ارتودنسی مى باشد و بیمار در طول درمان چون ماهیچه زبان با براكتها درگیر هستند براى بعضى از بیماران زیاد راحت نمى باشد كه البته دكتر درانى متخصص ارتودنسی شما تمام موارد را برای شما شرح داده و تصمیم گیری اخر توسط خود شما انجام مى شود.https://drdorrani.com/wp-content/uploads/2017/06/ارتودنسی-پيشگيری-اطفال-320x200.jpg

ارتودنسی پیشگیری (اطفال)


ارتودنسی علاوه بر این که درمانی اصلاحی می باشد، یک روش پیشگیری جهت به هم ریختگی دندانها نیز محسوب می‌شود. متخصص ارتودنسی مى تواند برخی کودکان را با بهره‌ گیری از ارتودنسی پیشگیری (ارتودنسى اطفال) از نیاز به درمان‌های بسیار تهاجمی‌ تر بعدی نجات دهد البته اگر والدین فرزندان خود را به موقع و تا قبل از جهش رشدى به متخصص ارتودنسی برده جهت ویزیتهاى روتین ارتودنسی.


https://drdorrani.com/wp-content/uploads/2017/06/ارتودنسی-همراه-جراحی-فک-320x200.jpg

ارتودنسی همراه جراحی فک


همانطور كه قبلا در بالا توضیح داده شد امروزه ارتودنسی بدون محدویت سنى مى باشد كه البته اگر مشكلات فقط به نامرتبى دندانها باشد و پروفایل و ظاهر اسكلتالى بیمار تحت شعاع قرار نگرفته باشد بدون جراحى این كار امكان پذیر مى باشد توسط متخصص ارتودنسی ولى اگر ناهنجارى فكى و اسكلتال بیمار تحت شعاع قرار بگیرد و بیمار بعد از جهش رشدى مراجعه كند مسلما متخصص ارتودنسی باید از روشهاى ارتوسرجرى (ارتودنسی همراه جراحى فك) استفاده كند.


https://drdorrani.com/wp-content/uploads/2017/06/ارتودنسی-جبرانی-320x200.jpg

ارتودنسی جبرانی

(بدون جراحی فک)


ارتودنسی جبرانی در مواردی کاربرد دارد که با وجود ناهنجاری فکی در بیمار بزرگسال، او حاضر به جراحی فک نباشد. در این صورت به جهت جبران ناهنجارى ممکن است كه متخصص ارتودنسی بتواند اقدام به جابجایی دندانهای فکین در جهاتی معین نماید كه تا بدین ترتیب ظاهر اختلال اسکلتی موردنظر تا حدى استتار و يا به عبارتى جبران شود.


https://drdorrani.com/wp-content/uploads/2017/06/ارتودنسی-بزرگسالان-320x200.jpg

ارتودنسی بزرگسالان


امروزه متخصص ارتودنسی با تكنیكهاى نوین امکان انجام درمان‌های ارتودنسی را در سنین بالا دارد و یا بعبارتی درمانهاى ارتودنسی دیگر محدود به دوره نوجوانی نیست و حتی در سنین میانسالی و حتی دهه پنجم زندگی هم می‌توان ارتودنسی کرد! به ویژه با توجه به اینکه‌ گاه ارتودنسی می‌تواند کیفیت زندگی این افراد را بالا ببرد.ارتودنسی

logo-white-small

ارتودنسی دندان یک رویکرد درمانی دندان پزشکی است که برای بیمارانی استفاده می‌شود که نحوه قرارگیری دندان‌های آن‌ها در دهان به خاطر کوچک بودن فک نامناسب است و دندان‌ها به صورت صحیح قرار نگرفته اند و به همین دلیل بیمار با مشکل در هنگام جویدن یا گاز گرفتن مواجه می‌شود که توسط متخصص ارتودنسی اصلاح می گردد.

ساعات کاری

شنبه و چهارشنبه:    صبح 9:00 - 13:00
شنبه تا پنجشنبه:    عصر 16:00 - 20:00
جمعه:     بسته است

مشاوره رایگان

آدرس

چهارراه فرمانیه (ضلع شمالی) - ساختمان پزشکان نور- طبقه اول - واحد 8

تلفن
02122804578
02122822502


کلیه حقوق این سایت برای دکتر بهادر درّانی محفوظ است.