در حال بارگذاری ...

حقایق مهم که قبل از درمان ارتودنسی باید بدانید

۱۴۰۱/۰۵/۲۴ توسط dr_dorrani_admin

 

اکثر مردم در پی دندان های سالم با لبخندی جذاب هستند. اما تنها برخی از افراد که دارای لثه های سالم، دندان ها و لبخند زیبا هستند خوشبختند. در حالی که بعضی از افراد از موضوع از دست دادن دندان رنج می برند برخی دیگر از دندان های آسیب دیده، لثه های ناسالم و پوسیدگی دندان و … خیلی خیلی بیشتر ناراحت اند. با این وجود ممکن است در برخی موارد استثنا باشد. تعداد زیادی از مردم دهان و دندان و لثه های سالمی دارند اما به دلیل ناهمسانی و دندان های نامرتب خود ناراضی هستند. امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی در زمینه تخصصی ارتودنسی، شما می توانید دندان های ناهموار، نامرتب، اووربایت ویا آندربایت خود را به صورت مدرن با هنر ارتودنسی درمان کنید.

مرز بین دندانپزشک و متخصص ارتودنسی

اکثریت مردم یک اشتباه رایج را تکرار می کنند و فکر می کنند که دندانپزشک عمومی (جراح-دندانپزشک) و متخصص ارتودنسی فرقی با هم ندارند. اما این موضوع کاملاً اشتباه است. ارتودنتیست ها (متخصصین ارتودنسی) از دندانپزشکان عمومی متفاوت عمل می کنند و دانش خاصی در زمینه رشته ارتودنسی دارند. برای تبدیل شدن به یک ارتودنتیست، دندانپزشک عمومی نیاز به ادامه یادگیری فرآیند پیشرفته ارتودنسی 3 تا 4 سال بعد از تحصیل در مقطع عمومی دندانپزشکی دارد. افرادی که در شهر تهران در منطقه یک زندگی می کنند و به دنبال متخصص ارتودنسی در فرمانیه هستند به راحتی با استفاده از پورتال انجمن ارتودنتیست ها می توانند پزشک متخصص ارتودنسی خود را بیابند.

تنها افراد می بایست وقت خود را آنلاین صرف پیدا کردن بهترین ارتودنتیست(متخصص ارتودنسی) در شهر و منطقه خود کنند.

 

انواع درمان در زمینه ارتودنسی

صدها و هزاران مطب دندانپزشکی در تهران وجود دارد که درمان های ارتودنسی تخصصی را ارائه می دهند. ارتودنسی یک رشته کوچک نیست. در حال حاضر شما می توانید ببینید که انواع مختلف درمان ارتودنسی بیشتر با تکنیک های بدون درد و سریع و اثبات شده از قبیل: پلاک های شفاف، براکت ها، نگهدارنده ها، براکت های نامرئی، ارتودنسی ثابت و متحرک، ارتوپدی ارتودنسی و….ارائه شده است.

 

نکات مهم انتخاب متخصص ارتودنسی

خوب است که برای داشتن لبخندی زیباتر و جذاب تر بدون وابستگی به دندانپزشک عمومی به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. با این وجود پیش از آنکه تصمیم به درمان ارتودنسی بگیرید راهنمایی های خاصی برای دندان های نامرتب، شلوغ و یا اووربایت و… وجود دارد.

  • شما می توانید از دوستان، همکاران، پزشک خانواده و یا دندانپزشک خود بپرسید که آیا آنها متخصص ارتودنسی خوبی را می شناسند.
  • پرسیدن درباره تجربیات شخصی افراد که قبلاً درمان ارتودنسی انجام داده اند، تجربیاتی که خانواده، دوستان و یا سایر افرادی که می شناسید با متخصص ارتودنسی خود داشته اند می تواند به شما کمک کند.
  • یک وقت مشاوره با متخصص ارتودنسی بگیرید.
  • پرس و جو در مورد روند درمان … یک متخصص ارتودنسی حرفه ای و با تجربه اصولی را اعمال می کند که شما نمی توانید در آن تقلب کنید.
  • همیشه برای تکمیل اطلاعات دقیق خود در مورد متخصص ارتودنسی به راحتی سوالات خود را از مدیریت مطب یا منشی بپرسید تا بتوانید از بهترین درمان بهره مند شوید.
  • در اینترنت دو واژه متخصص ارتودنسی را به درستی آنلاین جستجو کنید تا بهترین متخصص ارتودنسی در منطقه خود را پیدا کنید. نظرات بیماران را که قبلاً درمان ارتودنسی را با همان متخصص ارتودنسی که شما انتخاب کرده اید تجربه کرده اند را بخوانید و بررسی کنید.
  • آزاد باشید هر سئوالی که دارید از متخصص ارتودنسی خود بپرسید که بتوانید از تمام مشکلات با کمک فرآیند درمان ارتودنسی بسیار پیشرفته و موثر خلاص شوید. بهتر است لیستی از سئوالات را در خانه تهیه کنید و همراه خود بیاورید تا هرگز فراموش نکنید و مشکلات خود را به متخصص ارتودنسی بگویید.
  • از متخصص ارتودنسی و تامین کننده بیمه خود سئوال کنید که آیا طرح بیمه شما می تواند درمان ارتودنسی شما را پوشش دهد و شما می توانید یک درمان ارتودنسی ارزان قیمت داشته باشید.

اگر شما از بیمارانی هستید که دارای نامرتبی دندانی، دندان های روی هم قرارگرفته و یا کراس بایت و… می باشید توصیه می شود از یک متخصص ارتودنسی حرفه ای و با تجربه برای جلوگیری از هر گونه مشکل جدی دهان و دندان کمک بگیرید. فقط یک متخصص ارتودنسی در این زمینه می تواند به شما کمک کند تا یک دندانپزشک عمومی.

به این نوشته امتیاز دهید
[ مجموع: 32 میانگین: 4.9]

ارتودنسی

logo-white-small

ارتودنسی دندان یک رویکرد درمانی دندان پزشکی است که برای بیمارانی استفاده می‌شود که نحوه قرارگیری دندان‌های آن‌ها در دهان به خاطر کوچک بودن فک نامناسب است و دندان‌ها به صورت صحیح قرار نگرفته اند و به همین دلیل بیمار با مشکل در هنگام جویدن یا گاز گرفتن مواجه می‌شود که توسط متخصص ارتودنسی اصلاح می گردد.

ساعات کاری

شنبه و چهارشنبه:    صبح 9:00 - 13:00
شنبه تا پنجشنبه:    عصر 16:00 - 20:00
جمعه:     بسته است

مشاوره رایگان

آدرس

چهارراه فرمانیه (ضلع شمالی) - ساختمان پزشکان نور- طبقه اول - واحد 8

تلفن
02122804578
02122822502
09107830457

کلیه حقوق این سایت برای دکتر بهادر درّانی محفوظ است.