در حال بارگذاری ...

تفاوت دندانپزشك و متخصص ارتودنسى

۱۳۹۹/۱۱/۰۳ توسط dr_dorrani_admin

دکتر درانی متخصص ارتودنسی

دكتر دندانپزشك كه با عنوان (جراح دندانپزشك) شناخته مى شود پس از طى دوره ٦ساله و كسب مدرك عمومى دندانپزشكى به انجام تمامى اعمال دندانپزشكى بجز موارد پيچيده و تخصصى مشكلات دهان و دندان مى پردازد. درمان موارد مشكل و پيچيده تر به حوزه متخصصين دندانپزشكى ائم از (متخصص أطفال،متخصص اندو، متخصص پريو، متخصص جراحى و…) مربوط مى شود.

مشكلات و ناهنجارى هاى فك و صورت و بطور كلى نامرتبى دندان ها از ابتدا در حيطه متخصص ارتودنسى مى باشد. كسب درجه تخصص در رشته ارتودنسى نيازمند طى دوره تخصصى ٣ ساله، علاوه بر دوره ٦ساله دكتراى دندانپزشكى (جراح دندانپزشك) است. جراح دندانپزشك با قبولى در آزمون ورودى رزيدنتى با كسب بالاترين نمره ها در مقايسه با ديگر رشته هاى تخصصى موفق به ورود و گذراندن دوره آموزش ٣ساله در زمينه ارتودنسى و درمان ناهنجارى هاى فك و صورت مى باشد. اين دوره هاى ٣ساله بطور تمام وقت در بخش تخصصى دانشگاه هاى معتبر برگزار مى شود كه در پايان دوره به افراد فارغ التحصيل “متخصص ارتودنسى” يا “ارتودنتيست” گفته مى شود.

به این نوشته امتیاز دهید
[ مجموع: 22 میانگین: 4.9]

ارتودنسی

logo-white-small

ارتودنسی دندان یک رویکرد درمانی دندان پزشکی است که برای بیمارانی استفاده می‌شود که نحوه قرارگیری دندان‌های آن‌ها در دهان به خاطر کوچک بودن فک نامناسب است و دندان‌ها به صورت صحیح قرار نگرفته اند و به همین دلیل بیمار با مشکل در هنگام جویدن یا گاز گرفتن مواجه می‌شود که توسط متخصص ارتودنسی اصلاح می گردد.

ساعات کاری

شنبه و چهارشنبه:    صبح 9:00 - 13:00
شنبه تا پنجشنبه:    عصر 16:00 - 20:00
جمعه:     بسته است

مشاوره رایگان

آدرس

چهارراه فرمانیه (ضلع شمالی) - ساختمان پزشکان نور- طبقه اول - واحد 8

تلفن
02122804578
02122822502


کلیه حقوق این سایت برای دکتر بهادر درّانی محفوظ است.