در حال بارگذاری ...


خدمات ما
 

 

دکتر درانی متخصص ارتودنسی

ارتودنسی ثابت

در ارتودنسی ثابت از براکت های سرامیکی یا فلزی کوچکی استفاده می شود .هر کدام از براکت ها به یک دندان چسبانده شده و با سیم های باریکی به هم وصل می شوند. در این نوع ارتودنسی بیمار نمی تواند آن را از دهان خود خارج کند و فقط توسط متخصص ارتودنسی امکانپذیر می باشد.

 

ارتودنسي متحرك

منظور از اين درمان ارتودنسی متحرک  استفاده از پلاکهای متحرک می باشد که توسط خود بيمار در دهان قرار داده شده و در هنگام غذا خوردن از دهان خارج می شود؛  وفقط توسط متخصص ارتودنسی کنترل می شود و تنظیم،.بنابراين نتيجه اين درمانها کاملا وابسته به همکاری بيمار است.

 

ارتودنسی دیمون

در ارتودنسی دیمون از براکت های دیمون استفاده می شود. براکت های دیمون ابزارهایی هستند که قابلیت باز و بسته شدن خودکار را دارا می باشند و در همان جایی نصب می شوند که براکت های فلزی سنتی نصب می شوند و متخصص ارتودنسی می تواند درمان شما را سریعتر به پایان بیانجامد.

 

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی اصلا براکت ندارد و به معنی ردیف کردن نامریی دندان است و با بهره‌گیری از فناوری تصویربرداری ۳ بعدی ساخته می‌شودو متخصص ارتودنسی اموزشهای لازم جهت استفاه از پلاکها را به بیمار می دهد.

 

ارتودنسی پیشگيری (اطفال)

ارتودنسی علاوه بر این که درمانی اصلاحی است، یک روش پیشگیری برای به هم ریختگی دندانها نیز محسوب می‌شود. برخی کودکان با بهره‌گیری از ارتودنسی پیشگیری توسط متخصص ارتودنسی ، از نیاز به درمان‌های بسیار تهاجمی‌تر بعدی رهایی می‌یابند.

 

ارتودنسی همراه جراحی فك

امکان جابجایی دندان ها در هر سنی وجود دارد، اما در مواقعی که مشکل شخص حاد باشد و یا شخص تمایل به تغییر ظاهری فک خود و یا به عبارتی جراحی زیبایی باشد درمان ارتودنسی به همراه جراحی فک پاسخگو می باشد و درمان ارتوسرجری توسط متخصص ارتودنسی توصیه می شود.

 

ارتودنسی جبرانی (بدون جراحی فک)

ارتودنسی جبرانی در مواردی کاربرد دارد که با وجود ناهنجاری فکی در بیمار بزرگسال، او حاضر به جراحی فک نباشد. در این صورت برای جبران ممکن است متخصص ارتودنسی بتواند اقدام به جابجایی دندانهای فکین در جهاتی معین نماید تا بدین ترتیب ظاهر اختلال اسکلتی موردنظر بهبود یافته.

 

ارتودنسی بزرگسالان

امروزه امکان انجام درمان‌های ارتودنسی دیگر محدود به دوره نوجوانی نیست و حتی در سنین میانسالی و حتی دهه پنجم زندگی هم می‌توان ارتودنسی کرد! به ویژه با توجه به اینکه‌ گاه ارتودنسی می‌تواند کیفیت زندگی این افراد را بالا ببرد البته با مهارت متخصص ارتودنسی.


ارتودنسی

logo-white-small

ارتودنسی دندان یک رویکرد درمانی دندان پزشکی است که برای بیمارانی استفاده می‌شود که نحوه قرارگیری دندان‌های آن‌ها در دهان به خاطر کوچک بودن فک نامناسب است و دندان‌ها به صورت صحیح قرار نگرفته اند و به همین دلیل بیمار با مشکل در هنگام جویدن یا گاز گرفتن مواجه می‌شود که توسط متخصص ارتودنسی اصلاح می گردد.

ساعات کاری

شنبه و چهارشنبه:    صبح 9:00 - 13:00
شنبه تا پنجشنبه:    عصر 16:00 - 20:00
جمعه:     بسته است

آدرس

چهارراه فرمانیه (ضلع شمالی) - نبش خیابان بوستان- ساختمان پزشکان نور- طبقه اول - واحد 8

تلفن
22804578
22822502


کلیه حقوق این سایت برای دکتر بهادر درّانی محفوظ است.