در حال بارگذاری ...


انواع براكتها
دکتر درانی متخصص ارتودنسی

براکتهای فلزی (Metals Braces)

رایج ترین نوع براکت ، براکت فلزی می باشد .که امروزه راحترین نوع براکت برای بیماران است.
این قبیل براکت ها از استیل ضد زنگ مرغوب ساخته شده که دندانها را با استفاده از براکتهای فلزی و سیم ارتودنسی صاف می کندتوسط متخصص ارتودنسی. براکتهای فلزی جهت داشتن لبخندی متفاوت ورنگی به بیمارامکان انتخاب و استفاده ازالاستیک های رنگی را می دهد.


 

دکتر درانی متخصص ارتودنسی

براكتهای خودکار

این نوع از براکتها از مواد مشابه براکتهای فلزی ساخته شده است که احتیاجی به الاستیک های رنگی نمی باشد و تعداد جلسات حضور بیمار در مطب کاهش پیدا می کند.

براکتهای خودکار انواع فلزی، سرامیکی و یا شفاف می باشد. اندازه این نوع از براکتها مشابه براکتهای فلزی است اما بجای الاستیکهای رنگی به دور براکتها از زبانه های فلزی استفاده شده است که سیم ارتودنسی را در محل خود نگه می دارد توسط متخصص ارتودنسی.

زبانه های روی براکت ، اصطکاک کمتری به دندان وارد کرده ونیازمند تنظیمات کمتری است و متعاقباَ حرکت دندانی سریعتر می شود.


 

دکتر درانی متخصص ارتودنسی

براكت های شفاف (سرامیکی)

براکتهای سرامیکی از مواد شفاف که خیلی کمتر قابل مشاهده و تشخیص نسبت به براکتهای فلزی می باشد، ساخته شده است. به همین دلیل این نوع از براکتها معمولاَ برای بیماران جوان تر و بزرگسال که به زیبایی اهمیت زیادی می دهند استفاده می شود.

درحالی که آنها برجستگی کمتری را دارا می باشند و نیازمند مراقبت و رعایت بهداشت بیشتری ازجانب بیمار می باشد به توصیه متخصص ارتودنسی.

چرا که آنها در معرض شکستگی بیشتری نسبت به براکتهای فلزی می باشند. به همین دلایل براکتهای سرامیکی بیشتر در دندان های قدامی فک بالا استفاده می شوند تا در دندان های فک پایین.


 

دکتر درانی متخصص ارتودنسی

پلاکهای ارتودنسی شفاف

پلاکهای شفاف یکسری از انواع پلاکهای متحرک نامرئی هستند که مانند براکتها دندانها را مرتب می کنند توسط متخصص ارتودنسی.

این نوع پلاکها نه تنها نامرئی هستند بلکه متحرک نیز می باشند و بیمار می تواند حین غذا خوردن آنها را از دهان خارج کند و دندنها را مسواک زده و دوباره از آنها استفاده نماید و مزیت این نوع پلاکها راحتی آنها و اینکه هیچگونه فلزی در آنها استفاده نشده و در طول درمان ارتودنسی هیچگونه سایشی بر روی دندانها ایجاد نمی کند، می باشد.


 

دکتر درانی متخصص ارتودنسی

براكت های لینگوالی (داخل دهانی)

براكت های لینگوالی داخل دهان بیمار در پشت دندان ها به صورت مخفی و ناپیدا وصل می شود توسط متخصص ارتودنسی ، در حالی که با لبخند بیمار هیچگونه براکت و سیمی پیدا نیست.

براکتهای لینگوالی 100%  توسط لابراتوار دندانسازی با توجه به شکل هر دندان ساخته می شود و لازم به ذکر است که برای هر بیمار متفاوت می باشد.

این گونه براکتها بافتهای داخل دهان بیمار را بیشتر مورد سایش قرار می دهد و احتمال قورت دادن آنها بیشتر می باشد.


ارتودنسی

logo-white-small

ارتودنسی دندان یک رویکرد درمانی دندان پزشکی است که برای بیمارانی استفاده می‌شود که نحوه قرارگیری دندان‌های آن‌ها در دهان به خاطر کوچک بودن فک نامناسب است و دندان‌ها به صورت صحیح قرار نگرفته اند و به همین دلیل بیمار با مشکل در هنگام جویدن یا گاز گرفتن مواجه می‌شود که توسط متخصص ارتودنسی اصلاح می گردد.

ساعات کاری

شنبه و چهارشنبه:    صبح 9:00 - 13:00
شنبه تا پنجشنبه:    عصر 16:00 - 20:00
جمعه:     بسته است

آدرس

چهارراه فرمانیه (ضلع شمالی) - نبش خیابان بوستان- ساختمان پزشکان نور- طبقه اول - واحد 8

تلفن
22804578
22822502


کلیه حقوق این سایت برای دکتر بهادر درّانی محفوظ است.